Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Markamızın tarihçesi  1988 Yılı’nda Düztepe’de (Gaziantep) 38 metrekarelik mini bir market ile sektöre adımımızı attığımız Güven Market’e ve 1996’da kurulan ve soyadımızı markamıza verdiğimiz Cergibozanlar Marketler Zinciri’ne dayanır.

Güven Market

1988 yılında bakkal, kasap ve besici olan Cergibozan Kardeşler’in Gaziantep’in Düztepe semtinde tüketiciye daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunmak amacıyla kasap ve bakkal dükkanlarını birleştirerek kurdukları 38 metrekarelik mini bir markettir. 1996 yılında Cergibozan kardeşler kurumsallaşmak için yeni bir şirket kurmaya karar vermiş ve soy adlarını kurdukları şirkete vermişlerdir.

Cergibozanlar Marketler Zinciri

1996 yılında limited şirket olarak kurulan Cergibozanlar ilk şubesini Gaziantep’in Yukarıbayır semtinde açmıştır. Müşterinin talebi ve ihtiyacı doğrultusunda yeni şubeler açma kararı alan yönetim kurulu öncelikle Düztepe ve Perilikaya’ya yeni şubeler açmış ve Cergibozanlar’ın ilk şubesi olan Yukarıbayır Şubesi’ni bulunduğu caddenin karşısına -daha büyük bir binaya- taşımış ve artan talebe yanıt vermiştir. 2004 yılında anonim şirket olan Cergibozanlar Marketler Zinciri yıllar içinde Gazi Şehrimiz’in talep ve ihtiyacı doğrultusunda şubeler açmaya devam etmiş, bölgede ihtiyaç duyulan konumlara da şubeler açmıştır. Cergibozanlar Marketler Zinciri günümüzde; Şanlıurfa’da 1 şube, Birecik’te 1 şube, Nizip’te 3 şube, Gaziantep’te 21 şube ve toplamda 26 şube ile bölgeye hizmet vermektedir.

Gap Gross

2016 yılının Aralık Ayı’nda Gap Gross Market A.Ş. olarak kurulan şirketimiz ismini Güneydoğu Anadolu Projesi’nden almaktadır. Gap Gross; değişen alışveriş kültürüne uyumlu, perakende ve toptan satış yaparak hizmet vermek için ikinci bir marka olarak sektöre adımını atmıştır. İlk şubesini Gaziantep'in Gazikent semtine açtığımız markamızı; hedeflerimiz doğrultusunda ve hizmet politikamız gereğince Gaziantep ilimizde sırasıyla: Gazikent, Karataş, Akkent, Bülbülzade, Beykent, Karacaahmet, Binevler, Tekstilkent ve Körkün  ile Adana ilimizde de yine sırasıyla: Huzurevleri, Öğretmenler, Mavi Bulvar ve Sarıçam Mahalleleri’ne 7 yıl içerisinde şubeler açarak büyüttük. Henüz 7 yaşında olan Gap Gross, Gaziantep’te 9 ve Adana'da 5 olmak üzere toplam 14 şubesi ile tüketiciye hizmet vermenin yanı sıra sektöre de yön vermektedir.